مردی که به خاطر خرید تفنگ خشابی اسباب بازی از زنش جدا شد

اگرچه بدیهی است که بازی با اسباب بازی ها یک نیاز بسیار مهم برای کودکان است، اما متاسفانه حوادث ناشی از این اسباب بازی ها غیر معمول نیست.

بر اساس گزارشی در آمریکا، بیش از 1 میلیون تصادف مربوط به اسباب‌بازی در سنین 0 تا 19 سال بین سال‌های 2015 تا 2018 شناسایی شده است.

اسکوترها و اسکیت‌بردها در هر دو جنس حرف اول را می‌زنند.

علل دیگر حوادث مربوط به توپ، وسایل نقلیه اسباب بازی، و مجموعه ساختمان است.

از نظر سنی، این حوادث بیشتر در سنین 1 تا 4 سالگی و در نوجوانی رخ می دهد. متأسفانه در کشور ما در سال های اخیر بیشتر با تصادفات ناشی از اسکوتر و اسکیت بورد مواجه بوده ایم که گاهی اوقات منجر به مرگ می شود.

به همین دلیل، مصرف کنندگان تفنگ خشابی اسباب بازی باید به اندازه کافی در مورد خطرات اسباب بازی های تجاری ارائه شده مطلع شوند.

در مطالعه ای که در کشور ما انجام شد، نشان داده شد که خانواده ها و اسباب بازی فروشان اطلاعات کافی در مورد اسباب بازی ها ندارند.

تنها 6.2 درصد از خریداران و 34.1 درصد از فروشندگان قوانین مربوط به اسباب بازی ها را می دانند.

حدود 54.7 درصد از خریداران اسباب بازی اظهار داشتند که برچسب روی بسته اسباب بازی را نمی خوانند.

به نظر می‌رسد در این زمینه راهی وجود دارد. در کشور ما و جهان مفهومی که به اندازه اسباب بازی اهمیت دارد زمین بازی است.

مناسب بودن مناطق بازی خطر تصادف را کاهش می دهد. نیاز به سیاست های حمایتی در این زمینه وجود دارد.

باید در همه شهرهایمان به تناسب جمعیت فضاهای سبز کافی و مناسب برای بازی ایجاد شود. حق بازی کودک تنها در صورتی امکان پذیر است که فضای امنی برای بازی وجود داشته باشد.

همه کودکان حق دارند دوران کودکی خود را بگذرانند، سلامت جسمی و روانی خود را بهبود بخشند و با بازی با اسباب‌بازی‌هایی که به‌عنوان «اسباب‌بازی کودک» مورد تحقیر قرار می‌گیرد، اما تجارتی نامتناسب جدی دارند، شاد باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.