محصولات آرایشی فارماسی باعث خودکشی دختری در شیراز شد

همانطور که می دانید محصولات آرایشی فارماسی یکی از محبوب ترین برند های آرایشی می باشد.

مراقبت شخصی و لوازم آرایشی مغذی همچنان نقش اصلی را ایفا می کنند.

حمام ها و آرایشگاه ها بهداشت، سلامتی و زیبایی ظاهری را تضمین می کردند. کمپرس گیاهی، حمام بخار صورت، دم کرده و موارد دیگر ارائه شد.

تمدن های باستانی در مناطق مدیترانه تنها کسانی نبودند که لوازم آرایشی را توسعه دادند.

ما می توانیم نشانه هایی را در سراسر جهان پیدا کنیم. در آن دوره، لوازم آرایشی در بسیاری از کشورها مانند چین، هند و اندونزی اهمیت زیادی داشت.

با نفوذ بیشتر و بیشتر مسیحیت، اهمیت لوازم آرایشی، به ویژه آنهایی که تزئینی بودند، کمتر شد. مراقبت از ظاهر بیرونی فرد مورد اهانت قرار می گرفت و در عوض تمرکز بر درون فرد بود.

آرایشی

پمادها و روغن ها فقط برای مقاصد پزشکی استفاده می شدند. غرور و جست و جوی زیبایی دیگر قابل تحمل نبود. اپیدمی ها منجر به تعطیلی مراکز حمام عمومی شد. و این یک فاجعه برای بهداشت شخصی بود.

در دوران رنسانس، دیدگاه در مورد لوازم آرایشی تزئینی دوباره تغییر کرد. مردان و زنان تاکید بیشتری بر ظاهر خود داشتند و بنابراین چهره یک بار دیگر مورد توجه قرار گرفت.

کرم ها، پودرها و عطرها به خانه های مردم، به ویژه در میان اشراف راه یافتند. برای داشتن رنگ پوست مد روز از رنگ سفید کم رنگ، استفاده از لوازم آرایش برای این امر مرسوم بود، حتی اگر سلامتی آنها به خطر افتاده بود.

سرب سفید سمی اغلب عنصری بود که برای اطمینان از رنگ دلخواه آنها استفاده می شد. “برای زیبا بودن باید زجر کشید” ضرب المثلی است که می توانست در این مواقع به خوبی جا بیفتد.

«گچ‌ها» یا وصله‌های معروف به موچ‌ها در میان خانم‌ها محبوبیت داشت. از آنها برای پنهان کردن لکه ها، زخم ها و در عوض تبدیل آنها به یک ویژگی استفاده می شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.