قیمت سبزی خشک خانگی

قیمت سبزی خشک خانگی به عواملی چون عطر و بو و کیفیت سبزی بستگی دارد. قیمت انواع سبزی متفاوت است زیرا سبزی خشک انواع متنوعی دارد و با قیمت های متفاوت در بازار موجود است .امروزه با وجود ترافیک و نداشتن وقت و زمان کافی ،روش های سریع و آسان  مانند خرید اینترنتی، جایگزین خرید حضوری شده است. با خرید اینترنتی سبزی خشک  خانگی شرکت سبز آراد ،از کیفیت و بهداشتی بودن محصولات مورد نیازتان اطمینان حاصل کنید.

با ثبت درخواست در سایت ما ،مشتریان در سراسر ایران می توانند انواع سبزی خشک خانگی با کیفیت عالی و همچنین بدون واسطه رابه صورت عمده و بسته بندی  و یا حتی به صورت فله ای خریداری نمایند ،و از خرید مطمئن خود رضایت داشته باشند .مشتریان می توانند برای اطلاع از قیمت سبزی  خشک خانگی به صورت عمده ،بسته بندی شده و کیلویی به شرکت اینترنتی سبز آراد مراجعه نمایند.

ر وش خشک کردن سبزیجات خانگی

ر وش خشک کردن سبزیجات خانگی

بعد از شستن سبزی ها نوبت به خرد کردن می‌رسد، اما یادتان باشد قبل از انجام این کار اجازه دهید تا سبزی‌ها خوب خشک شود البته در انواع مختلف ، خرد کردن سبزیجات فرق می کند، هر چقدر سبزیجات به قطعات ریز تری خرد شوند به همان اندازه بهتر خشک می‌شوند .برای اینکه سبزیجات کمتر در معرض کپک زدگی قرار بگیرند ،ترجیحا چند دقیقه قبل از خشک کردن در آب بجوشانید. مناسب ترین روش ها برای خشک کردن سبزیجات سه روش است

خشک کردن زیر نور آفتاب ،خشک کردن به روش صنعتی ،خشک کردن بافر اگر سبز یجات خیلی رسیده یا خیلی کال و نارس باشند بعد از خشک شدن سفت میشود.

۱-روش خشک کردن سبزی خانگی در فر :دمای فر را در کمترین درجه تنظیم کنید و ظرف پر از سبزی خود را درون آن قرار داده و هر نیم ساعت یک بار یک سری زده و آن را زیر رو کنید سبزی را روی یک سینی مسی اکسیدان قرار دهید و به طور یکنواخت پهن کنید و هر چند دقیقه یک بار سینی را بچرخانید تاهمه جا به صورت یکسان خشک شود. زمان مورد نیاز برای خشک کردن سبزی در این روش بین ۴ تا ۱۲ دقیقه متغیر است.

۲-روش خشک کردن صنعتی سبزیجات :توسط دستگاه های مخصوص خشک کن انجام می گیرد سبزی های تازه را توسط دستگاهای مخصوص شسته وتمیز میکنند سپس در دستگاه های مخصوص خشک کن قرار می دهند تا کاملا خشک شود.

۳-روش خشک کردن سبزیجات خانگی دور از نور آفتاب و در سایه: اگر سبزیجات زیر نور آفتاب قرار بگیرند رنگشان به سرعت تغییر می کند
بهترین زیر انداز برای خشک کردن سبزی ها پارچه های نازک نخی هستند به شرط آنکه سبزی‌ها  را هر چند ساعت یکبار روی آن زیر زیرو کنیم، توجه داشته باشید که پهن کردن زیرانداز های پلاستیکی برای خشک کردن سبزیجات مناسب نیست زیرا مانع تبادل هوا میشود وبعد از چند ساعت سبزیجات حالت گندیدگی پیدا می‌کند.

بعد از خشک کردن کامل سبزیجات آنها را درون ظرف سربسته شیشه ای ریخته و در آن را محکم ببندید و در محیط خشک و تاریک و خنک قرار دهید. مدت زمان نگهداری سبزی خشک به میزان خشک شدن آنها بستگی دارد .وقتی سبزیجات در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرند رنگ آنها تغییر کرده و مقداری از ویتامین‌های Aو C از دست می‌دهند اگر سبزی خشک خوب نگهداری شود ماندگاری آن به یک سال هم می رسد.

خواص سبزی های معطر گیلانی

خواص سبزی های معطر گیلانی

از سبزیهای معطر گیلانی زولنگ یاچوچاق، کوتکوتو یا خالواش ،بینه محلی ،پلنگ مشت،برگ سیر را می توانیم نام ببریم.

سبزی های محلی گیلان هر کدام خاصیت مخصوص به خودش را دارد و با آنها می‌توان غذاهای شمالی و خوشمزه تهیه کرد.

۱-زولنگ یا چوچاق: این سبزی را بیشتر برای درار یا همان نمک سبز ،ترش تره و آش ترش و اناربیج استفاده می کنند. در طب سنتی اروپا این گیاه به عنوان یک محرک و اشتها آور می باشد، در فرانسه آن را به عنوان اسانس مورد استفاده قرار می دهند .خاصیت اصلی این گیاه در ریشه آن نهفته است از خاکستر این گیاه برای درمان بواسیر استفاده می شود. این گیاه ،آرام بخش اعصاب، تسکین دهنده بیماری های روماتیسمی و رفع التهابات می باشد.چوچاق از گیاهان خاردار تیره چتریان به شمار می‌رود. برگهای معطری دارد که برای خوش طعم کردن غذا از آن استفاده می کنند، این گیاه در مزارع و کنار رود خانه ها رشد می کند و یکی از اصلی ترین سبزیجات معطر مورد استفاده در زیتون است.

۲-خالواش یا کوتکو :دارای ساقه چهارگوش و برگ های ساده و معطر است. بسیار پر طرفدار می باشد ،رنگ گل هایش گلی روشن یا مایل به بنفش است از خاصیت های این گیاه می توان به چند مورد اشاره کرد ،بادشکن و صفرابر است و از آن عرق می گیرند و برای درمان دارویی استفاده می کنند .خالواش در انواع خورش های بومی مانند هفت بیجار، کباب مرغ ترش،  ترش تره استفاده می شود که به آن نعنا فلفلی هم می‌گویند، همچنین برگ های آن را خشک می کنند و با ماست مخلوط می کنند، به خاطر طبع گرمی که دارد سردی ماست را گرفته و طعم بسیار خوبی را به آن می دهد.

سبزی معطر خرش یا خنش: برگهای آن به رنگ سبز تیره می باشد خواص آن شبیه خالواش است جزء سبزیجات معطر خوردنی به شمار می رود .پخته آن را با تخم مرغ مخلوط کرده و روی دمل چرکی میگذارند تا سر وا کند. از خرش برای تهیه خرش حلوا استفاده می شود که در ایام عید طرفداران زیادی دارد.

۳-خرفه یا خلفه:از گیاهان خودرو زمین های ماسه ای که برای تسکین سردرد ،ناراحتی های اعصاب ،بند آوردن خون استفاده میشده در مناطق شمالی ایران در اطراف لاهیجان رشت و حتی در تهران و عراق ،تفرش به طور خودرو رشد میکند .در استان‌های جنوبی مثل استان بوشهر بسیار کاربرد دارد .مخصوصاً برای غذاهایی مثل ماهی حشینه شور آب نمک آوری شده یا ماهی نمک سود استفاده می شود .خرفه می‌تواند به کاهش وزن و زیبایی پوست کمک کند.

۴-بینه :همان نعنا در فارسی است که به آن ریحان نازخاتون هم میگویند نعنای گیلان به رنگ بنفش تند و بسیار معطر است. در بسیاری از غذاها و چاشنی های شمالی از آن استفاده می کنند به صورت تازه و خشک شده در تمام فصول سال به راحتی در دسترس می باشد.

۵-برگ سیر این گیاه دارای قیمت بسیار پایین است بین گیلانیها بسیار محبوب می باشد و با آن سر ابیج درست می کنند.

۶-پلنگ موش ،از سبزی های منطقه شهر گیلان است و شهر رودبار که با آن شامی رودباری درست می کنند.

خواص سبزی های معطر گیلانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.