عرضه مستقیم شوید خشک شده 

شوید یکی از انواع سبزی های مورد استفاده در تمام نقاط جهان است که طرفداران خاصی را نیز دارد. شوید بومی کشور ایران است و در مناطق مختلف ایران به دلیل آب و هوای متفاوتی که دارد در تمام فصول کشت و برداشت می شود . حتی در زمستان نیز می توانید شوید تازه را از درب سبزی فروشی ها تهیه کنید، زیرا که در آن زمان در جنوب کشور شوید های تازه می رویند . با این وجود شوید خشک شده در بین مردم جایگاه خاصی دارد، زیرا که عطر بسیار زیادی در زمان پخت از خود متصاعد می کند.

عرضه مستقیم شوید خشک شده 

شوید برای جلوگیری از پوکی استخوان

شوید برای جلوگیری از پوکی استخوان

شوید فواید بسیار زیادی دارد. عرضه شوید خشک شده در ایران در چند سال اخیر رواج پیدا کرده است. در گذشته نیز شوید خشک شده در ایران وجود داشته است ولی در آن موقع بسیاری از افراد خود شوید خشک شده را تهیه می‌کردند. به صورت سنتی شوید را خشک می کردند و در ظرف های دربسته نگهداری می کردند.

امروزه پیشرفت صنایع غذایی باعث شده تا شوید خشک شده در سراسر فروشگاه‌ها و سوپر مارکت ها به مردم عرضه شود. بسیاری از مردم چندان وقتی ندارند تا بتوانند خودشان شوید را به صورت خشک شده در آورد و از آن استفاده کنند. البته در گذشته در عطاری ها شوید خشک شده به صورت فله ای به مردم عرضه می‌شد. اما عیب آن این بود که شوید خشک شده فله ای گرد و خاک را که بر روی آن نشسته است دارا بود همچنین حشراتی که بر روی آن می نشیند.

بنابراین برای تهیه شوید خشک بسته بندی شده باید اقدام کرد تا از سلامت آن مطمئن باشید . شوید خشک شده دارای محاسنی است. اول اینکه حجم کمتری را می‌گیرند و دوم اینکه در هر زمانی از سال که بخواهید در اختیار شما قرار می‌گیرد و خواص خود را حفظ می‌کند.

شوید خشک شده دارای ویتامین A و B و C است و کلسیم فراوانی را دارد. این کلسیم باعث می‌شود که از پوکی استخوان جلوگیری شود. همچنین تقویت استخوان‌ها را در پی دارد. اگر شوید را همراه با ماست میل کنید باعث می شود تا چربی خون شما تنظیم شود. خاصیت دیگر شوید این است که کلسترول خون را تنظیم می نماید.

مراکز تولید شوید خشک شده 

مراکز تولید شوید خشک شده 

به دلیل اینکه ایران دارای آب و هوایی متنوع است، از شمال تا جنوب در ایران، صیفی جات و سبزیجات رشد می‌کنند؛ که شوید نیز از این قاعده مستثنا نیست. بنابراین تولید شوید خشک شده در سراسر کشور انجام می شود و کارخانجات بسیاری به تولید این محصول مشغول هستند. علاوه بر این شوید خشک شده را به کشورهای دیگر از جمله کشور های همسایه مانند عراق و کشورهای اروپایی صادر می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.